Naudingos smulkmenos

Fotosesija – puikus pasirnkimas, tai ne tik prisiminimas, bet ir atsipalaidavimas, geras laiko praleidimas, teigiamos emocijos – o visa tai labai sveikintina, tad smagu, jeigu nusprendėte palepinti save ir sudalyvauti fotosesijoje. Tačiau tam, kad ji būtų išties sėkminga ir rezultatas džiuginantis, reikia abipusių, tiek Jūsų, tiek fotografo pastangų ir geriausia, kuomet tos pastangos yra malonios, nekeliančios streso bei nerimo, dėl nežinojimo, ką daryti ir kaip gi pasiruosšti fotosesijai? Taigi, tam, kad pasiruošimas puikiems kadrams būtų sklandus, pateiksime keletą patarimų, kuriais vadovaujantis tiesiog bus paprasčiau pasiruošti gražiai fotosesijai.

  1. Oda – sveika ir išpuoselėta oda svarbus sėkmingos fotosesijos akcentas. Ji labai aiškiai matoma. Tam tikrus trūkumus, žinoma, koreguoti galima įvairiomis kompiuretinėmis programomis, tačiau natūraliai gera odos būklė – didelis pliusas gražiam kadrui. Taigi, 1-2 savaitės prieš fotosesiją stenkitės jos nealinti soliariumais (fotografijose soliariumo įdegis atsiskleidžia nenatūraliu odos atspalviu, sausina, dirgina odą), drėkinti odą, nespaudyti spuogelių, gerti pakankamai vandens, vengti sūrių patiekalų, kurie skatina skysčių kaupimąsi organizme. Tačiau, turint tam tikrų odos problemų, kurių nepavyksta sutvarkyti iki fotosesijos, nepergyvenkite, tai neturėtų Jums gadinti nuotaikos, vistiek sieksime geriausio galimo rezultato. Svarbiausiai nežiūrėti į šiuos patarimus pro pirštus ir pasistengti, kad Jūsų oda būtų kuo sveikesnė.
  2. Makiažas – jei tik yra galimybė, rinktės profesionalų makiažą, būtinai matinį, reiktų skirti pakankamą dėmesį akims, išryškinti jas, nes daugumoje kadrų akys labai svarbios ir turi būti išraiškingos (vakarinio ir dieninio makiažo efektas sukuriamas skirtingai, bet profesionalus visažistas tikrai žinos ką daryti, kuomet pasakysite, jog makiažas skiras fotosesijai, aptarsite sesijos tematiką, garderobą, savo pageidavimus), stebėti, kad lūpos nebūtų sausos, (turėti su savimi  lūpdažį ir/ar lūpų balzamą), nes drėgnos lūpos atrodo svekiau ir patraukliau nei sausos. Be to, jei makiažą darysite pačios, atkreipkite dėmesį, jog pasirintas makiažo pagrindas atitiktų jūsų natūralią odos spalvą, kitu atveju santykis tarp veido ir likusio kūno (rankų, pečių, kaklo) atrodys nenatūraliai ir tikriausiai ne taip, kaip tikitės. 1-2 dienos prieš fotosesiją pasirūpinkite antakiais (jei pešiosite juos vėliau, gali išryškėti nepageidaujamas paraudimas).
  3. Plaukai – juos plauti geriausiai fotosesijos dieną, kad būtų purūs ir nesusiriebaluotų nuo šukavimo, pynimo, segiojimo ir kitokių šukuosenų variancijų darymų fotosesijos metu. Jei ketinate lankytis kirpykloje, geriausiai tai daryti 1-2 savaitės prieš fotosesiją, kad apsiprastumėte su nauja šukuosena, dar turėtumėte laiko ją vėl pakeisti, jei rezultatas ne toks, kokio tikėjotės, nors labai linkime, kad jis būtų nepriekaištingas. Jeigu norite įspūdingesnio kadro, galite krieptis į kirpėją, kuri suformuos įdomią, neįprastą ar proginę šukuoseną, arba pačios pakeiskite sušukavimo, plaukų surišimo stilių, tuomet rezultatas bus įdomus, neįprastas. Beje šukuosenas juk galėsite keisti ir fotosesijos metu, taip bus įveiresnių fotografijų, tik nepamirškite plaukų modeliavimo priemonių – ypač šukų (net jei neketinate persišukuoti, jų prireiks).
  4. Nagai – jie turi būti švarūs, prižiūrėti, tvarkingi. Galima pamanyti, jog jie nėra tokie svarbūs ar matomi, tačiau taip nėra. Jei jie netvarkingi, tai matosi ir net labai. Jeigu nagai nulakuoti, spalva turėtų derėti prie garderobo ar sumanyto kadro. Per ryškūs, nederantys prie bendro konteksto nagai gali pernelyg kreipti į save dėmesį, atrodyti neskoningai. Be to, ryškūs nagai turi būti nulakuoti nepriekaištingai, nes defektai labai krenta į akis, o jei kadre matomi ir kojų pirštai, reikia pagalvoti ir apie pedikiūrą. (Tek rankų, tiek kojų nagų (jeigu kojos basos arba atvira avalynė) spalva turėtų būti vienoda.
  5. Garderobas – atsineškite kuo daugiau sau patinkančių rūbų, tai nereiškia, kad visus juos ir panaudosime fotosesijos metu, tačiau tokiu būdu galėsime pasitarę parinkti labiausiai tinkamus. Labai svarbu, kad rūbai, kuriuos atsinešite, Jums būtų patogūs, su jais jaustumėtės laisvai. Visi drabužiai turėtų būti švarūs, išlyginti (geriausiai tuo užsiimti dieną prieš fotosesiją), nurinkti pūkeliai ar prikibę plaukai), kurie ypač išryškėja ant tamsių drabužių. Idealu, jei medžiaga neglamži. Labiausiai tinkami pastelinių spalvų, vienspalviai ar įdomios faktūros audinių drabužiai, žinoma gali būti ir raštuotų, tačiau pageidautina, kad jie gerai žiūrėtųsi ir tarpusavyje derėtų, neužgoždami jūsų emocijų kadre. Kuo daugiau aksesuarų, ypač stambesnių, nes smulkučiai geriau matomi stambaus plano karduose, o iš toliau dažnai nelabai pastebimi. Stambaus rašto, dryžuotų rūbų venkite, jie užgožia patį žmogų ir pirmiausiai kreipia dėmesį į save. Nėštukės taip pat turėtų pasirūpinti, kad rūbai jų nevaržytų – rinkitės prigludusius, tąsaus audinio rūbus, išryškinančius pilvuką, nes labai laisvos palaidines optiškai mažina pilvuką, sunkiau pabrėžti jo formą. Galimas derinys – džinsai ir prigludus maikutė, dengianti visą arba dalį pilvelio arba tik krūtinę. Tinka suknutės, prigludusios ties krūtine ir  laisvesnės ties pilvuku, apatinė maikutė suderinta su kelnaitėmis, ilgas sijonas (iki žemės) elastingu liemeniu, kad galima būtų jį dėvėti po pilvuku, didelis šalis ir pan. Tai jūsų fantazijos reikalas ir visuomet patarimo galite klausti mūsų. Jeigu kadre daugiau nei vienas asmuo (pora, šeima, draugai), puiku, jeigu jų apranga taip pat dera tarpusavyje, tuomet fotografija skoninga, įdomi, išskirtinė, matosi, kad jai ruoštasi neatmestinai. Įveržti drabužiai (korsetai, liemenėlės, diržai ir pan.) ant odos dar kurį laiką palieką įveržimo žymes, ketinant atidengti fotosesijos metu tas vietas, kurios buvo įveržtos, matosi nepageidaujami įspaudai, turėkite tai omenyje ir jei ketinate naudoti įveržtus rūbus, geriausiai tai daryti fotosesijos pabaigoje. Atsineškite tinkančią prie aprangos avalynę (ji turi būti švari, švariais padais, jie kartais matomi fotografijose, be to, taip palaikoma švara).
  6. Kas padeda vaikučiams fotosesijoje? Mylimas vaiko žaisliukas, padėsiantis jam greičiau priprasti nežinomoje aplinkoje, gėrimo buteliukas, jei vaikas panorėtų atsigerti, skanumynas pakramsnojimui, jei vaikas staiga pasijustų alkanas (ypač kalbant apie mažuosius, iki 3 metukų amžiaus vaikučius) – pvz. sausainukas (tik venkite dažančių ar teplių maisto produktų – šokolado, džemų ir pan.) nes vaikutis gali ne tik išsiterlioti rūbelius, dėmių gali linkti ir ant dantukų, lūpų kampučiuose, ant rankyčių). Geriausiai vaikutis jaučiasi, kuomet yra sotus ir pailsėjęs, taigi patartume fotosesijos laiką rinktis po pietų miegelio arba ryte ir vaikučiui pavalgius.
  7. Tuščiu skrandžiu į fotosesiją neikite ir jūs – užkąskite, kad nereiktų jausti alkio, kitu atveju alkis gali kelti susierzinimą, neleisti atsipalaiduoti, bet nepersivalgykite, kad neapsnūstumėte ir nejaustumėte pilvo pūtimo. Fotosesijos dieną venkite dažančių maisto produktų. Turėkite atsigerti, prieš fotografuojantis nužvelkite veidrodyje savo šypseną, ar ant dantų nėra lūpdažio ir kitų dėmių ir pan.
  8. Jeigu prieš objektyvą nesijaučiate laisvai arba manote, jog gali taip būti, svarbiausiai nepergyvenkite, toks jauduliukas ir susikaustymas praeina po keletos minučių, svarbiausiai įsijausti, mėgautis ir atsipalaiduoti, juk nuo to labai priklauso būsimas rezultatas. Fotografas tikrai linkęs Jums padėti ir suinteresuotas jūsų gera savijauta, tad tuo ir pasikliaukite. Jei turite savo idėjų – sakykite jas, nenutylėkite, tai tik pagirtina. Be to, pamąstykite apie jums patinkančias fotografavimo pozas, išraiškas, paieškokite jų žurnaluose, pabandykite atkartoti veidrodyje, pasitreniruokite – tokios treniruotės juk nieko nekainuoja ir labai padeda, įkvepia laisvumo, pasitikėjimo savimi pojūtį.
  9. Išsimiegokite – jūsų paakiai bus Jums tikrai dėkingi! Nuovargis ir nerimas sąlygoja patamsėjusius paakius, o kadre, deja, tai labai matosi.

Tai tiek nesudėtingų patarimų. Tikimės jie jums padės tinkamai pasiruošti ir nusiteikti puikiai fotosesijai, iki susitikimo!